40 bin TL maaşı beğenmeyen AKP’li vekil, İBB’den milyonlar kazanmış

AKP Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) çalıştığı yıllardaki gelirinin milletvekili maaşından çok daha iyi olduğunu söylediği kazancı ortaya çıktı. Demirbağ, İBB’deyiken asgari ücretin yaklaşık 8 katı bir gelir elde ediyordu.

Odatv’nin haberine göre;Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İBB Başkanlığı zamanında, 1994-1999 yılları arasında Yol Bakın ve Onarım Müdürü olarak İBB’de görev yapan Zülfü Demirbağ, 40 bin TL’lik milletvekili maaşının yetmediğini söyleyince yeniden kamuoyunun gündemine geldi. Demirbağ daha önce “Ayda 2 kilo et yerine yarım kilo yiyin, 2 kilo domates yerine 2 tane alın” sözleriyle gündeme geldi.

İBB’de Başkan danışmanlığı da yapan Demirbağ, 2002 yılında AKP’den Elazığ Milletvekili seçilmişti. 2011 ve 2018’de de Elazığ Milletvekili seçilen Demirbağ, önceki gün bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, 40 bin TL’lik milletvekili maaşının yetmediğini söyledi. İBB’de çalıştığı yıllarda elde ettiği gelirin, bugünkü gelirinden çok daha iyi olduğunu belirten Demirbağ özetle şunları söyledi:

“Bayram öncesi maaşı bekliyoruz. Öyle değil, dışarıdan göründüğü gibi değil. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz. Çok zor. Ee şimdi ben İstanbul Belediyesi’nde bürokrattım. Yönetim kurulu üyeliği de alıyordum bir denetim bir yönetim. Valla şu ankinden çok çok iyiydi benim durumum. İki tane de kooperatife girdim ev sahibi oldum ben İstanbul’da. Şimdi? Şimdi mümkün değil, nasıl yapacaksınız?”

HABERİN TAMAMI