43 kişilik HDP Danışma Kurulu belli oldu;Eleştiri ve öneride bulunacak

HDP’nin yeni dönemde aktif olarak başvuracağı Danışma Kurulu için akademisyen, yazar, gazeteci, tiyatrocu, sosyologların da aralarında olduğu 43 isim belirlendi.

Rudaw’da yer alan habere göre;Halkların Demokratik Partisi (HDP) 5’inci Olağan Büyük Kongresi’ni Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştiriyor. On binlerin katıldığı kongre salonunda coşku bir an durmadı.

HDP’nin 5’inci Büyük Konferans kararı olan Danışma Kurulu da deklare edildi.  

Yazar, siyasetçi, akademisyen ve sanatçıların da aralarında olduğu teklif götürülen 43 isimden Danışma Kurulu oluşturuldu.

HDP’nin kurulduğu ilk dönemlerde aktif olarak kullanılan fakat sonradan atıl kalan Danışma Kurulu için güçlü bir liste oluşturuldu.

Bu kurul eş başkanlarla zaman zaman toplanarak, çeşitli konularda parti politikalarını tartışacak, eleştiri ve önerilerde bulunacak.

Kurulda bulunan isimler şöyle:

“Ahmet Telli, Ahmet Türk, Akın Birdal, Ali Alfatlı, Ali Bayramoğlu, Ayşe Erzen, Ayşegül Devecioğlu, Bülent Küçük, Celil Kaya, Cihan Sincar, Erdoğan Aydın, Fatma Gök, Ferda Koç, Gençay Gürsoy, Halil Aksoy, Hamit Geylani, Hasan Cemal, Kenan Kalyon, Kerem Fırtına, Levent Köker, Mahmut Demiralp, Mehmet Altan, Meral Camcı, Mustafa Kemal Coşkun, Muzaffer Kaya, Naci Kutlay, Nizamettin Toğuç, Nurettin Sözmez, Nurten Ertuğrul, Onur Hamzaoğlu, Özgür Müftüoğlu, Rıza Türmen, Several Ballıkaya, Sevilay Çelenk, Seyfi Öngider, Sırrı Sakık, Sırrı Süreyya Önder, Süreyya Karacabey, Şebnem Oğuz, Tarık Ziya Ekinci, Veli Büyükşahin, Yavuz Önen, Zerrin Şahin Kurtoğlu”