Abdurrahman Dilipak, uyuşturucu ticaretinden tutuklanan Ali Osman Akat ile fotoğrafı çıktı;Kenevir meselesini konuştuk dedi.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, uyuşturucu ticareti suçlamasıyla tutuklanan Ali Osman Akat ile fotoğrafının ortaya çıkmasına ilişkin, “Kolombiya- Türkiye hattında iş tutanlar herkesin kapısını çalmışlar. Benimle de Kenevir konusunu konuşmak için gelmişti” açıklamasını yaptı.

L’actone Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat’ın da aralarında bulunduğu altı şirket sahibi, Kolombiya’dan Türkiye’ye “kozmetik ürün” adı altında gönderilen 111 kilogram kokainin alıcısı olduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Akat’ın, bazı siyasetçiyle çekilmiş fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’ın da Akat ile fotoğrafı olduğu öğrenildi.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yapan Dilipak, “Kolombiya- Türkiye hattında iş tutanlar herkesin kapısını çalmışlar. Benimle de Kenevir konusunu konuşmak için gelmişti. Ben de ABD iş yapanların ilgisini çekiyor, ama bizimkilerden kimse kurumsal olarak gelmiyor diye düşünmüştüm. MİT bu işi biliyor mu idi, ya da CIA ve FBI!?” dedi.

Kaynak;Artıgerçek