Abdurrahman Dilipak’tan Erdoğan’a;”Bu kafayla mümkün değil. NAS’ı inkardır”

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak yazısında adalet üstünden, üstü kapalı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP iktidarına eleştiride bulundu. Dilipak, “Bu kafayla mümkün değil. NAS’ı inkardır!”

AK Parti iktidarına yakın Yeni Akit yazarı gazeteci Abdurrahman Dilipak, bugünkü köşe yazısında adalet üstünden iktidara sert eleştiride bulundu. İstanbul Sözleşmesini hatırlatan Dilipak, “Aile dağıldı, gençlerin hali malum. Sağlık, gıda da öyle. Gençler evlenmiyor, boşanma patladı. Eskiden beter oldu, nasıl düzelteceğimizi de bilemiyoruz.” dedi.

NAS’I İNKARDIR

“İstanbul sözleşmesi ile “Toplumsal cinsiyet eşitliği” sağlayacaklardı” diyerek AB yolundaki AK Parti lideri Erdoğan’ın HDP işbirliğiyle çıkardığı sapkınlık yasasına dikkat çeken Dilipak, “Güya kadın-erkek eşitliği sağlayacaklardı, beceremediler. Yasayla olacaksa bu iş, mesela bir de “gelin-kaynana yasası” çıkaralım! Bu kafayla bir şeyin düzelmesi mümkün değil. “Biyolojik cinsiyet”i inkar Müslüman bir toplumda Allah’ın hükmü olan NAS’ı inkardır.” ifadelerini kullandı.