Ahmet Özal, kriz var yeniden siyasete döndüm..

Turgut Özal’ın oğlu, 21’nci Dönem Malatya Milletvekili Ahmet Özal, 20 yıl aranın ardından siyasete geri döndü. Özal, 1998 yılında Süleyman Yağcıoğlu’nun kurduğu İlk Parti’nin adının Tek Parti olarak değiştirildiği 3 Nisan’daki “sessiz” kongrede partinin yeni genel başkanı oldu.

Gazete Duvar’da Serkan Alan’ın haberine göre,Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu, özellikle ekonomi alanında yaşanan krize karşı adımlar atacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği, “Faiz sebep enflasyon sonuç” tezini dünyanın hiçbir yerinde görmediğini belirten Özal, “Dünyadan koptuk gibi geliyor bana. Ben neler yapılacağını biliyorum. Babamla geçirdiğim 10 sene 10 okul eder. Bunları gündeme getireceğim” dedi.

Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, sessizce gerçekleşen kongrenin ardından teşkilatlanma çalışmalarını sürdürdüklerini, Ankara’da yeni bir genel merkez binası tutmak üzere olduklarını söyledi. Türkiye’nin dört bir yanından “şaşırtıcı” bir ilgiyle karşılaştıklarını anlatan Özal, “Bu kadarını beklemiyordum. İl ziyaretleri yaptım. Özellikle Ege, Karadeniz, İç Anadolu, Trakya’da her yerde babamın resmi var” diye konuştu.

Uzun süre siyasetten uzak kaldığını belirten Özal, “Bizim arkadaşımız Süleyman Yağcıoğlu’nun kurduğu İlk Parti vardı. O da ısrar ediyordu. Sonra baktım. ‘Gerçekten Türkiye’de yapılması gereken şeyler var, yazık oluyor bu ülkeye’ diyerek ben de kabul ettim, partinin başına sessizce geçtik. Partinin adını da Tek Parti yaptık” ifadelerini kullandı.