Ahmet Şık’tan TBMM’de tarihi sözler;Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet!’

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan TİP Milletvekili Ahmet Şık, “Sizler gibi sahte değil bu ülkenin gerçek yurtseverleri olan arkadaşlarımızı, bizleri, tutsak ederek korkutabildiğinizi mi sanıyorsunuz. Geri adım atacağımızı mı düşünüyorsunuz?” diye seslendi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu Teklifi üzerine söz alarak AKP ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) hakkında çarpıcı bir konuşmaya imza attı.

AHMET ŞIK’TAN CANAN KAFTANCIOĞLU’NA DESTEK

Ahmet Şık, kürsüde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında Yargıtay’ın verdiği karara tepki gösterdi. Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı. Yargıtay, Kaftancıoğlu’na iki suçtan verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezasını ise bozdu. Kaftancıoğlu’nun, Terörle Mücadele Kanunu 7/2 “Örgüt propogandası yapma” suçundan beraat ettiği de açıklandı.

Ahmet Şık, “Size yenilgiyi tattıran herkesten olduğu gibi Canan Kaftancıoğlu’ndan da intikam almaya çalışıyorsunuz ama Canan sizden korkmaz.” ifadeleriyle CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’na desteğini Genel Kurul’da vurguladı.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede iktidarın uygulamalarının göstermelik olduğu vurgusu yapan Ahmet Şık, “Gündemimiz kadına yönelik şiddet alanında yapmaya çalıştığınız makyaj. Daha önce söz alan kadın arkadaşlarımız bu çabanın üzerindeki boyayı yeterince söküp attılar. Şimdi ben başka bir sahteciliğinizden, Saray rejiminin yargısıyla tutsak ettiğiniz insanlardan bahsedeceğim.” ifadeleriyle konuşmasına başladı.

“KAHROLSUN İSTİBDAT, YAŞASIN HÜRRİYET”

Ahmet Şık’ın Sultan 2. Abdülhamit döneminde yapılan baskılar nedeniyle slogan haline gelen “Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet” sloganıyla TBMM’de AKP döneminin siyasi baskılarına karşı mücadele vurgusu yaptı.

KAYNAK;TBMM TV