AKP bu kez de öğrencileri kandırmış;Festival diye götürmüşler

Konya’da lise öğrencilerinin ‘Adana Gençlik Festivali’ne gitmeye hak kazandınız’ mesajıyla atılarak AKP’nin parti mitingine götürüldükleri ortaya çıktı. Eğitim-İş Sendikası’ndan tepki geldi.

Sözcü’nün haberine göre Altınekin Kaymakamlığı ve Altınekin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü konuyla ilgili açıklama yapmaya davet eden Eğitim İş Sendikası’ndan Özgür Ulaş Yiğit “Konya’nın Altınekin ilçesine bağlı Ali Esmehan Tekelioğlu Anadolu Lisesi öğrencilerine Altınekin AKP Gençlik kollarından ‘Adana Gençlik Festivali’ne gitmeye hak kazandınız’ diyerek mesaj atılmış siyasi parti mitingine götürülmüştür. Bir siyasi parti gençlik teşkilatı çocuklarımızın özel olması gereken cep telefonu numaralarını nereden bulmuştur? Altınekin ilçesinden hangi okullardan, kaç lise öğrencisi kandırılarak bu akıl almaz organizasyona dahil edilmiştir?” diye sordu.

 

EĞİTİM İŞ: BU OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ, HESABINI SORACAĞIZ

“Altınekin Kaymakamı, Altınekin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü derhal bu konu hakkında açıklama yapmak zorundadır” diye belirten Yiğit, asıl izahat vermesi gereken adresin de Konya AKP İl Başkanlığı olduğunu belirtti.

Bu gidişle okuma bayramı adı altında ilkokul öğrencilerinin de kandırılabileceğini ifade eden Yiğit, “Eğitim-İş sendikası olarak bu akıl almaz olayın peşini bırakmayacağımızı, bu olayın sorumlularından hukuki zeminde hesap soracağımızı herkesin bilmesini isteriz” dedi.