AKP’li Mustafa Şen;Yüksek enflasyon yüzde 40’ın üzerine çıkmamızı engelliyor

AKP Ar-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, yüksek enflasyon nedeniyle partisinin oy oranının yüzde 40’ın üzerine çıkamadığını söyledi.

AKP Ar-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’ye yaptığı açıklamada   “Yüksek enflasyon yüzde 40’ın üzerine çıkmamızı engelliyor” dedi.

ŞÜKÜR EDİN

Yüksek enflasyonun bir numaralı sebebi olarak gösterilen ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ tezinin mimarı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir süredir hayat pahalılığını kabul ediyor, ancak tepki göstermekten de ‘geri durmuyor.’

Örneğin son AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda kimi vatandaşları ‘şükürsüzlük’ ile suçluyordu:

“Türkiye’nin salgın ve ardından başlayan savaş sürecinde trilyonlarca kaynağı olan ülkelerden çok daha iyi yönetim sergilediğini kimse inkar edemez. Hiçbir sorun çözümsüz değildir. Biz dünyaya açılmayı sürdürüyoruz. Elbette bedeller ödüyoruz, sıkıntılar çekiyor. Hepsinin karşılığını alıyoruz, alacağız. Milletimizden sabırlı olmasını, bizi desteklemesini istiyoruz. Kimi şükürsüzlerin, kimi kalbi kararmış yeminli düşmanların, kimi vicdansızların çıkardığı yaygaranın sebebi milletimizin derdiyle dertlenmek değildir. Kendi küçük çıkarlarını korumanın peşinde olan bencillerdir.”