Asgari ücret görüşmelerinde rol oynayan Türk-İş başkanın maaşı ne kadar?

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın maaşı ne kadar? Canlı yayında açıkladı! Asgari ücretle ilgili konularda hep adı geçiyor.

 

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına katılan Atalay, canlı yayında asgari ücret konusu konuşulurken kendisinin maaşının ne kadar olduğu açıkladı.

TÜRK-İŞ BAŞKANI ERGÜN ATALAY’IN MAAŞI NE KADAR?

Hakkındaki eleştirilere ilişkin konuşan Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay maaşının 25 bin lira 750 lira olduğunu belirterek mal varlığını açıkladı.

Fatih Altaylı’nın seyirciden gelen sorulara yer verdiği bölümde ilginç anlar yaşandı. Altaylı, “Kusura bakmayın sormak zorundayım?” diyerek Atalay’a kaç ikramiye aldığını sordu.

TÜRK-İŞ BAŞKANI ERGÜN ATALAY’IN MAL VARLIĞI

“Aldığım ikramiye sayısı sıfır. Muhasebeci gönderip sorabilirsiniz de. Türkiye’nin hiçbir yerinde evim yok Adapazarı dışında. 1 evim 1 arsam var sadece. Ankara’da da misafirhanede kalıyorum. Oraya da 1750 lira kira ödüyorum. Bunu söylerken de utanıyorum. 48 yaşında kaloriferli ev gördüm hayatımda. Afyon’da bir dükkan hissesine girdim, 2 bin 500 TL kira alıyorum. Ne bankada param ne de arabam var. Hiç bisikletim bile olmadı. Bunu çalıştığım arkadaşlarım bilir. Ödemiş’teki adam bunu bilmez ama.”