Avrupa’da bu yaz hangi müzik festivalleri için bilet bulma şansınız var?

Avrupa’da koronavirüs kısıtlamalarının kaldırılmasıyla müzik festivalleri yeniden düzenlenmeye başladı. Son günlerde vakaların arttığı uyarıları yapılsa da müzikseverler etkinliklere yoğun ilgi gösteriyor. Bazı festivaller için biletler tükenirken, hala katılma şansınız olan dev organizasyonları derledik. 

Bu yaz Dua Lipa, Pearl Jam, Burna Boy, Chris Brown, Gorillaz, Tame Impala, Nick Cave gibi geniş yelpazede sanatçı Avrupa’daki dev organizasyonlarda sahne alacak. 

Dünyanın en büyük Afrobeats festivali olarak ilan edilen Afro Nation, her yaz Portekiz’deki Portimao’nun  güneyindeki Praia da Rocha sahilinde düzenleniyor. Bu yıl Burna Boy, Chris Brown ve Megan Thee Stallion gibi küresel yıldızlar sahne alacak. 

Genel giriş ve VIP biletlerine web sitesi aracılığıyla ulaşılabilir.

Polonya’nın en büyük müzik festivallerinden biri olan Open’er Festivali, bu yıl Dua Lipa, Imagine Dragons, The Killers ve daha pek çok sanatçıyı ağırlayacak. Biletler, festivalin web sitesinden alınabilir. 

 

Dünyanın en büyük Afrobeats festivali olarak ilan edilen Afro Nation, her yaz Portekiz’deki Portimao’nun  güneyindeki Praia da Rocha sahilinde düzenleniyor. Bu yıl Burna Boy, Chris Brown ve Megan Thee Stallion gibi küresel yıldızlar sahne alacak. Genel giriş ve VIP biletlerine web sitesi aracılığıyla ulaşılabilir. 

Rolling Loud

Ne zaman: 6-8 Temmuz

Nerede: Portimao, Portekiz

Web sitesi: festicket.com

Algarve’nin tadını çıkarmak için Afro Nation’a gelip ardından “dünyanın en büyük hip-hop festivali” Rolling Loud için Praia da Rocha plajına gidebilirsiniz. Bu, Avrupa’da gerçekleşecek ilk Rolling Loud olacak. Partiye katılmak istiyorsanız biletler hala mevcut.

 

Mad Cool Festivali

Ne zaman: 6-10 Temmuz

Nerede: Madrid, İspanya

Web sitesi: madcoolfestival.es

Arlo Parks ve Aleesha gibi yıldızların katıldığı festivalin bazı günleri için biletler şimdiden tükendiği için acele etmenizde fayda var. Etkinliğin son günleri için yer bulma şansınız var. 

Bilbao BBK Live

Ne zaman: 7-9 Temmuz

Nerede: Bilbao, İspanya

Web sitesi: https://www.bilbaobbklive.com/en/tickets-festival/

İspanya’nın en heyecan verici müzik festivallerinden biri için hala yaklaşık 2 bin bilet var. LCD Soundsystem, Stromae ve Pet Shop Boys gibi dev yıldızların bulunduğu etkinlik İspanyol güneşinde kaçırılmaması gereken bir kamp etkinliği.

Tomorrowland Belçika

Ne zaman: 15-17 Temmuz, 22-24 Temmuz, 29-31 Temmuz

Nerede: Boom, Belçika

Web sitesi: tomorrowland.com

Dünyanın en büyük elektronik dans müziği (EDM) festivallerinden biri olan Tomorrowland Belçika’da biletler tükendi ancak etkinliğin internet sitesinde bekleme listesine kaydınızı yaptırabilirsiniz. 

Ayrıca Tomorrowland web sitesi üzerinden çeşitli konaklama ve seyahat paketleri alabilirsiniz.

 

Lollapalooza Paris

Ne zaman: 16-17 Temmuz

Nerede: Paris, Fransa

Web sitesi: lollaparis.com

Paris’teki bu iki günlük festivalde Pearl Jam, Imagine Dragons, Megan Thee Stallion ve daha pek çok dünya yıldızı Hipodrom Paris Longchamp’ta sahne alıyor. Bir veya iki günlük biletlerin yanı sıra VIP paketleri de sizi bekliyor. 

HABER KAYNAĞI;Euronews