Aydınlık Gazetesi Canan Kaftancıoğlu haberini,HDP, Canan Kaftancıoğlu’na sahip çıktı,manşetiyle verdi

Aydınlık Gazetesi CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’un onan hapis cezası haberini,HDP, Canan Kaftancıoğlu’na sahip çıktı,manşetiyle verdi.

Haberde,Canan Kaftancıoğlu’nun Kaftancıoğlu’nun ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak’ ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlarından hüküm giymesinin ardından CHP’nin yan yana olduğu terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’den art arda destek açıklamaları yapıldı,yorumu yapıldı.

Haberin devamı şöyle;

Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na, sosyal medya paylaşımları nedeniyle ‘kamu görevlisine hakaret’, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak’ ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlarından verilen toplam 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını onadı.

Gelişme sonrası CHP’nin ittifak ortağı HDP’den art arda destek açıklamaları yapıldı.

 

Kaftancıoğlu’nun hüküm giymesini eleştiren HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, “Bu karar yargının değil siyasal erkin verdiği bir karardır” dedi.

“ÖRGÜTLEYİCİ KADINI GÖZDEN KAÇIRAMAZSINIZ”

HDP vekili Filiz Kerestecioğlu ise, “Kendisini ilk Toplumsal Bellek Platformu aileleriyle yaptığı zaman tanıdım ve dost bildim. Mücadeleci, örgütleyici bir kadını zalimler asla gözden kaçırmaz! Ama zulümle abad olamayacaksınız. Bu ülkeyi kadınlar birlikte aydınlığa çıkaracağız. Geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

DEMİRTAŞ: SENİNLEYİM CANAN

Öte yandan terör hükümlüsü eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş da, Kaftancıoğlu’na destek mesajı paylaştı.

 

Demirtaş, “Siyasi yollarla yenemedikleri herkesi, siyaset ve hukuk dışı yollarla yenmeye çalışıyorlar. Bunu başarıp başaramayacakları bizlere bağlı. İnanıyorum ki başaramayacaklar! Seninleyim Canan.” dedi.