Aydınlık Gazetesi;Kılıçdaroğlu, Alman istihbaratı ile ne görüştü?

Fotoğraf;Aydınlık Gazetesi

Aydınlık Gazetesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alman İstihbaratı ile görüştüğünü iddia etti.

Kozinoğlu uyarmıştı! Kılıçdaroğlu, Alman istihbaratı ile ne görüştü? manşetiyle konuyu haber yapan Aydınlık Gazetesinin haberi şöyle;

Kılıçdaroğlu’nun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gündeme getirdiği iddialara ilişkin “hekimlere havale ediyorum” açıklamasını düzeysiz bulan Perinçek, Kaşif Kozinoğlu’nun mektuplarında Kılıçdaroğlu detayını paylaştı.

Kozinoğlu’nun mektubunda CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, henüz CHP Genel Başkanı olmadan önce Alman İstşhbarat Servisi (BND) ile görüşmesinden bahsediliyor.

Kılıçdaroğlu’nun böyle bir görüşme yaptığından emin olduğunu belirten Perinçek, şöyle konuştu:

Bu çok önemli. Kılıçdaroğlu CHP’de Genel Başkan olmadan önce Alman Federal İstihbarat ‘BND’ servisiyle görüşme yapıyor. Buradan Sn. Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum. Bu mektupların kitabı çıktı. Sn. Kılıçdaroğlu, diyelim kitabı görmediniz size getirmediler: BND’de Almanya’da böyle bir görüşme yaptığınızı söylüyor Kaşif Kozinoğlu, bu gerçek mi? Buradan soruyorum. Bu da mı ‘hekimlik’ bir hikaye? Bu kadar düzeysizlik olur mu?

Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin başına getirilmesi planına Alman istihbaratının da dahil olduğunu kaydeden Vatan Partisi Genel Başkanı, “Bir plan yapılıyor, Kılıçdaroğlu başa getirilecek. O plana BND Alman istihbaratı da dahil oluyor. Ondan sonra ve o tertipler uygulanıyor. Deniz Baykal indiriliyor ve Kılıçdaroğlu getiriliyor.” şeklinde konuştu.

Perinçek ayrıca, “Kılıçdaroğlu BND Alman istihbarat servisi ile bu görüşmesinin hesabını Türkiye kamuoyuna versin. Ne konuştular? Ne görüştüler? Kılıçdaroğlu’nun Alman istihbaratıyla görüşmesi acayip.” dedi.