Başhekim yardımcısından kadınlara ağır hakaret

Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı  ve İHH İnsani Yardım Vakfı Konya İl Başkanı Hasan Hüseyin kıyafetleri nedeniyle kadınlara “fahişe” dedi. Uysal tepkilerin üzerine tweetini sildi.

Gerçek Gümdem’de yer alan habere göre;Birçok kadın sanatçı iktidar ve iktidara yakın kesim tarafından kıyafetleri nedeniyle hedef gösterilirken bu kez de sırayı Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı  ve İHH İnsani Yardım Vakfı Konya İl Başkanı Hasan Hüseyin Uysal aldı.

Uysal, sosyal medya hesabından kadınları cinsiyetçi ve ayrımcı ifadelerle hedef aldı.

Kadınları giyimleri üzerinden hedef alan Uysal, “Toplumun en zayıf yanı da en kuvvetli yanı da kadın. Konya’da bile göbeği, göğüslerinin yarısı, omuzları, bacak uyluğunun % 80’i açık tipler türedi. Bu teşhir, ‘beden görseli satma’ değil mi? Beden satmaya giden yol, fa..şelik yolu değil mi? Cariyeler örtünmezmiş. Cariye mi bunlar!” dedi.

Uysal tepkiler üzerine tweetini silerken daha sonra yaptığı açıklamada, “Çok seviyesiz yorumlar gelmiş o yüzden yorumları kapattım. Her açık f….. demedim. Teşhirci psikolojiye ve bunun varabileceği sonuca işaret ettim. Biraz sağlıklı düşünülse, daha insanî değerlendirmeler çıkardı ortaya. Yazık, delikanlı erkeklerin ruhsal savrulmalarını düşünen yok” ifadesini kullandı.