Bekir Ağırdır: Erdoğan’ın durumu kendi lehine bükmesi zorlaştı

T24’te Murat Sabuncu’nun programında konuşan KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır; Erdoğan’ın durumu kendi lehine bükmesi zorlaştı,ifadelerini kullandı.

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın her akşam yatmadan yediği karışımı vatandaşa tavsiye etmesini “seçmen gerçekliğinden kopmak” olarak yorumladı.

Herkesin kendi evinin ve sofrasının bir gerçekliği var” diyen Ağırdır, AKP’nin seçmen kitlesinin de değiştiğine dikkat çekerek “Seçmenini dikkate almayan, gerçeklikle ilişkisi bozulan bir AK Parti var. Bu sözlerin negatif etkisi olur. Çünkü gerçeklikle ilişkinizin koptuğunu gösteriyor. 10 yıl önceki Tayyip Bey’e tabanca dayasanız bile daha seldeki cenazelerini defnetmemiş insanlara çay paketi attıramazdınız. Tayyip Erdoğan’a aşık olan seçmen bile bu değerlendirmeyi yapıyor ve yaşananları görüyor” dedi.

AKP’nin artık kitle partisi olmaktan uzaklaştığını ifade eden Ağırdır, “AK Parti bugün belli bir kimliğin partisi olmuş durumda” ifadelerini kullandı. AKP’li seçmenin partideki değişimlerin farkında olduğunu ancak kimlikleri üzerinden davranmaya devam ettikleri için AKP’nin oyunun hala yüksek olduğunu belirten Ağırdır, iktidarın da muhalefetin de Türkiye’nin son 20 yılda değişen sosyolojisini göz ardı ettiğini dile getirdi.