Belgesel çekimiyle dolandırıcılık iddiası

Mersin’de 33 Kadın Belgeseli Projesi adı altında dolandırıldıklarını öne süren iş kadını Sultan Yeray Aydoğan, yapımcı Ufuk Cavlı hakkında suç duyurusunda bulunup, 33 kuruşluk manevi tazminat davası açtı. Aydoğan, kendini gazeteci olarak tanıtan Cavlı’nın belgesel dışında hayat hikayelerinin dizi ve sinemaya dönüştürüleceği vaadiyle iş kadınlarından binlerce lira aldığını da ileri sürdü.

Gazete Sağlam’da yer alan habere göre,

Mersin’de başlayıp ardından Hatay ve Gaziantep’teki başarılı iş kadınlarını konu alan 33 Kadın Belgeseli Projesi’yle ilgili olarak ortaya atılan iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde Gaziantep Girişimci iş Kadınları Derneği (GAGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Beril Özlem Leylek’in, 33 Kadın Belgeseli’yle ilgili kaygılarını Gaziantep’teki bir yerel gazeteyle paylaşmasının ardından yüz binlerce liralık rant üzerine kurulduğu öne sürülen çalışmaya Mersin’den dahil olan bazı iş kadınları da seslerini yükseltmeye başladı. Bununla da kalmayıp dolandırıldıklarını iddia eden bazı iş kadınları Cavlı için suç duyurusunda bulundu.

MEİGDER’DE AÇIKLAMA YAPTI

Belgeselin yapımcısı ve kendini gazeteci olarak tanıtan Ufuk Cavlı hakkında nitelikli dolandırıcılık, hakaret, kişisel verilerin usulsüz ele geçirilmesi, haksız ve vergisiz rant elde etme, yalan beyan, itibar zedeleme iddialarıyla savcılığa suç duyurusunda bulunan ve 33 kuruşluk dava açan Merta Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yeray Aydoğan konuyla ilgili olarak Mersin İnternet Gazetecileri Derneği’nde (MEİGDER) açıklama yaptı. Aydoğan, Cavlı’ya ilişkin olarak Gaziantep’deki iş kadınlarını uyararak, imzalattığı sözleşmelerin neden birer nüshalarını kadınlara vermediğini sordu.

“SPONSORLARDAN PARA ALMAK DIŞINDA NE YAPTI?”