Bülent Arınç’tan AKP’ye;Enflasyon yüzde 60,milleti aldatamazsınız

TBMM eski başkanı Bülent Arınç, Manisa’da AKP il başkanlığının düzenlediği iftar yemeğinde partisine çarpıcı eleştirilerde bulundu. Arınç, yaşanan ekonomik krizin görmezden gelinemeyeceğini vurgulayarak ‘Enflasyon resmi rakamlarla yüzde 60’ı bulmuşsa milleti hitabet ile coşturamaz, konuşmayla aldatamazsınız’dedi.

TBMM eski başkanı Bülent ArınçManisa‘da AKP Manisa İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar yemeğine katılarak partililerle bir araya geldi.

Tarihi Kurşunlu Han’da düzenlenen iftar yemeğine Arınç’ın abisi Prof.Dr. Ümit Doğay Arınç’ın yanı sıra AKP MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AKP Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, AKP İl Başkanı Salih Hızlı, ilçe, belediye başkanları ile partililer katıldı.

Sözcü’den İlker Kılıçaslan’ın aktardığına göre; iftar yemeğinde konuşan Arınç, ekonomi üzerinden partisi AKP’ye yönelik öz eleştiride bulunarak, neler yapılması gerektiğini net bir şekilde ortaya koydu.

‘YAŞANAN SIKINTILARI GÖRMEZDEN GELEMEYİZ’

TBMM eski başkanı Arınç, iftar yemeğindeki konuşmasında, partisi AKP’nin ekonomik krizden dolayı bir takım sıkıntılar yaşadığını ve siyasetçilerin yaşanan bu sıkıntıları görmezden gelemeyeceğinin altını çizdi. Arınç yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi.

Bu güven bitmesin inşallah. Bu sıkıntılardan bir an evvel kurtulalım. Kurtulmalıyız. Çünkü yıllardır siyasetin içinde olan insanlar olarak söylüyorum. Halkın tercihi noktasında ekonominin iyi olduğu zamanlarda daha rahat edersiniz.

Ama ekonomide bozukluklar varsa, alım gücünüz azalmışsa, Türk parasının kıymeti düşmüşse, her gün ihtiyaç maddelerine zam geliyor, enflasyon resmi rakamlarla yüzde 60’ı bulmuşsa milleti hitabet ile coşturamaz, konuşmayla aldatamazsınız. Gerçeği göreceğiz ve sorunu çözeceğiz.

KAYNAK;KRT