CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 247 belediye başkanı ile Van’a gidiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 11’i büyükşehir olmak üzere toplam 247 belediye başkanı ile Van’da bir araya gelecek.

Van 27-28 ve 29 Mayıs tarihleri arasında CHP’nin buluşmasına ev sahipliği yaparken, CHP Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu, söz konusu tarihlerde Türkiye’nin gözünün ve kulağının Van’da olacağını söyledi.

CHP, mayıs ayının sonunda Doğu’ya belediye başkanları ile bir araya gelecek.

Daha önce Afyonkarahisar, Gaziantep ve Kayseri’de belediye başkanları ile çalıştay düzenleyen CHP bu kez Van’da 247 belediye başkanı ile bir araya gelecek. Kılıçdaroğlu’nun katılacağı ve üç gün sürecek olan programa, cumhurbaşkanlığı adaylığında adı geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da aralarında bulunduğu 11’i büyükşehir, 10’u il olmak üzere toplam 247 CHP’li belediye başkanı katılacak.

Üç günlük program hakkında konuşan CHP Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu, bütün gözlerin Van’da olacağını söyledi. Bedirhanoğlu, toplantının Van’da yapılmasının da genel başkanları Kılıçdaroğlu’nun bölgeye ve Van’a verdiği önemi gösterdiğini söyledi.

VAN KAYYIM ATANAN ŞEHİRLERDEN

2014 yerel seçimlerinde HDP’li Bekir Kaya Van’da yüzde 51 oy alarak belediye başkanı seçilmişti. 2016 yılında ise belediyeye kayyum atanmış ve Bekir Kaya görevinden alınmıştı. Kaya daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderilmiş. 2019’daki yerel seçimleri kazanan HDP’li Bedia Özgökçe’nin yerine de kayyum atanmıştı.

KAYNAK;CHP GENEL MERKEZİ