Davutoğlu’nun Gülen’le zor imtihanı;”hoca efendi demedim’ dedi..Bakın ne oldu

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, konuk olduğu programda Fethullah Gülen için ‘Hocaefendi’ demediğini iddia etti. Seyirciler Davutoğlu’na kendi sesini dinleterek cevap verdi.

Video;Odatv

Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı bir programda “Fethullah Gülen’e hocaefendi demedim” ifadesini kullanmasının ardından seyirciler Gelecek Partisi Liderine kendi sesiyle yanıt verdi. Davutoğlu, diyaloğun yer aldığı kesite sosyal medyada yaptığı paylaşımla yanıt verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, BabalaTV’de Oğuzhan Uğur’un sunduğu Mevzular Açık Mikrofon isimli programa konuk oldu. 6 Ekim’de yayınlanacak olan programın fragmanında, Davutoğlu’nun FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’le ilgili sözleri gündem oldu.

Bir izleyicinin “Işık evlerine kaç yaşında girdiniz? Hangi eylemleriniz sonucu cemaatin yurtlarında ders verecek rütbeye ulaştınız?” sorularına yanıt veren Davutoğlu, “Hiçbir şekilde alakam olmamıştır. Hiçbir yerde benim FETÖ terör örgütüyle ile olumlu bir açıklamam söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

KENDİ SESİYLE YANIT VERDİLER

Türkçe Olimpiyatları’nda Gülen’den ‘Hocaefendi’ diye bahsettiğinin hatırlatılması üzerine ise “Sadece Türkçe öğreten öğretmenlere teşekkür ettim. Hocaefendi yok orada, ben ne konuştuğumu bilirim” sözleriyle cevap verdi.

Bunun üzerine başka bir izleyici Davutoğlu’nun FETÖ’nün organize ettiği Türkçe Olimpiyatları konuşmasında Fethullah Gülen’e “Muhterem Hocaefendi” dediği anları dinletti.

Davutoğlu’nun ses kaydı hakkındaki yanıtına ise fragmanda yer verilmedi.

DAVUTOĞLU’NDAN YANIT GELDİ

Sosyal medya hesabından programdaki ilgili kesiti paylaşan Davutoğlu, “Ender gelişen Osasuna ataklarını izliyorsunuz gençler. 10 saatlik adrenalini yüksek bir maç oldu. Kazanan mı? Seyredecek olan herkes” ifadelerini kullandı.