DEVA Partisi lideri Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın takibe aldığı partiyi açıkladı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Özlem Gürses’in YouTube kanalında gündemi değerlendirdi.

Milli Gazete’nin aktardığı habere göre, Ali Babacan, “Çok korktukları ve büyük dikkatle takip ettikleri DEVA Partisi’ni sıradanlaştırmak ve ‘Öyle bir yasa çıkarttık ki canlarına okuduk. DEVA Partisi’nin işi bitti’ havasını oluşturmak için psikolojik operasyon yapmaya başladılar. Bizi büyük bir rakip olarak görüyorlar. AK Parti ve Tayyip Erdoğan’ın en yakından bizi izliyor. Çünkü çok iyi biliyorlar ki ülkenin başarılı olduğu zamanda başarıların altındaki imza bana ve arkadaşlarıma ait.” dedi.

Ali Babacan şunları kaydetti:

AKP’NİN BARAJI GEÇECEĞİNİN GARANTİSİ VAR MI?”

“AK Parti’nin barajı geçeceğinin garantisi var mı? ‘Biz garanti baraj üstüyüz’ diyebiliyorlar mı? Cumhur İttifakı’nın yüzde 80, yüzde 90 oy aldığı ilçelere özellikle gidiyorum. Esnafla, kahvehanedeki insanlarla oturup sohbet ediyorum. Sahada öyle bir tablo yok.”

“YÖNETİMİN TÜMÜNE TALİBİZ”

“Bir siyasi parti, bir tane bakanlık için kurulmaz. Biz Türkiye yönetiminin tümüne talibiz. Türkiye yönetimini adaletiyle, hukukuyla, eğitimiyle, dış politikasıyla, ekonomisiyle, her şeyiyle yeniden tasarlamak ve oluşturmak üzere yola çıktık.”

“ERDOĞAN ADAY MI DEĞİL Mİ ÇIKSIN SÖYLESİN”

“Sayın Erdoğan ‘Muhalefetin adayı yok, adayınızı açıklayın’ diyor. Ben kendisinden henüz duymadım. Kendisi aday mı, değil mi? Çıksın söylesin.”

“2002’de yönetimi 3500 dolarlık millî gelirle devralıp bunu 12.500 dolara çıkaran bir ekonomi yönetimi var. Onun başında da ben varım. Kim ne derse desin, gurur duyarım. Dünyanın yıldızı bir ülkenin, Türkiye Cumhuriyeti pasaportu taşımanın çok değerli olduğu bir dönemin yöneticisi olmaktan ve o döneme katkı vermekten onur duyarım. Asla utanç duymam.”

“İLİŞKİYİ BOZAN İSRAİL”

Merkez Bankası’nın döviz rezervini tüketince 3 kuruş oradan, 5 kuruş buradan para bulayım diye kıvranıyor. Allah kimseyi bu iktidarın durumuna düşürmesin. İsrail’le ilişkileri 2009’da bozmadılar mı? Ondan sonra esti gürledi. Geçen gün de çıkmış, ‘Filistin davası için İsrail’le iyi ilişkiler çok önemlidir’ diyor. O zaman Filistin davasına 13 yıldır en büyük zararı sen verdin. İlişkiyi bozan da paraya muhtaç olunca İsrail’in peşinde koşan da sensin”