Devlet Tansu Çiller’in şaraphanesine resmi bekçi görevlendirdi

Erdoğan’la yakın siyasi  ilişki geliştiren eski başbakanlardan Tansu Çiller’in malvarlıkları içinde en çok tartışılanı Kuşadası Kirazlı Köyü Yolu üzerindeki çiftliği bir kez daha hırsızlıkla gündeme geldi.

Geniş bir alan üzerinde üzüm bağları, zeytinlik, çiftlik binaları ile butik şarap üretim tesisi bulunan çiftliğe, iki ay önce hırsız girdiği, bu tarihten sonra da çiftliğin girişine nöbetçi olarak devletin resmi bekçilerinin görevlendirildikleri öğrenildi.

Sözcü’den Latif Sansür’ün haberine göre hırsızların yüklü miktarda özel üretim şarap ve şarap üretiminde kullanılan ekipmanlar çaldığı belirtilen çiftliğe, 11 yıl önce Kuşadası polisince kaçak şarap baskını yapılmıştı. Çiller 8 yıl önce de yatak odasına giren hırsızların hedefi olmuştu.

“DEVLETİN RESMİ BEKÇİSİ NÖBET TUTUYOR”

Bekçilerin her gece sabaha kadar çiftlik kapısında nöbet tuttuğunu söyleyen bölge sakinleri “Birkaç kez bizlerde hırsızların hedefi olduk, kendi önlemlerimizi, kendimiz aldık. Çiller’in şarapları ve ekipmanları çalınınca hemen kapısının önünde bekçi görevlendirildi. Kendisi burada olduğu günlerde zaten polis koruması oluyor, ancak kendisi çiftlikte olmadığı zamanlar için rahatlıkla 3-4 özel güvenlik görevlendirebilir. Devletin resmi bekçisi aylardır çoğu kez arabada sabaha kadar nöbet tutuyor. Madem bekçi görevlendirilmiş, diğer çiftlikleri de koruyacak şekilde devriye gezseler iyi olur” dedi.