DİSK İZMİR’den SESLENDİ;,HAKLARIMIZI,GELECEĞİMİZİ EZDİRMEYECAĞİZ

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) “Emeğimizi, haklarımızı, geleceğimizi ezdirmeyeceğiz” sloganıyla İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda miting düzenledi.

DİSK Genel İş (Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası) İzmir Şubeleri’ne bağlı işçiler yarım gün iş bırakarak miting alanına pankartlar ve sloganlarla yürüdü. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve DİSK Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan’ın birer konuşma yaptığı mitinge CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), EMEP, SOL Parti ve TİP üyeleri de katıldı. 14-15 Mart’ta iş bırakan sağlık çalışanlarının da yer aldığı mitinge İzmir Tabip Odası da destek verdi.

Mitingde sık sık “Birleşen işçiler asla yenilmez”, “Şalter inecek bu iş bitecek”, “Genel grev, genel direniş”, “Hükümet istifa”, “Krizin bedeli patronlara” sloganları atıldı. Eyleme katılanlar “Vergide adalet istiyoruz”, “Güvenceli çalışmak insanca yaşamak için taşerona son”, “Yaşasın iş ekmek özgürlük mücadelemiz” yazılı dövizler taşıdı. Mizansen gösterinin de yapıldığı mitingde, üzerinde “Zamma, zulme son”, “Rahmetli enflasyona dayanamadı, son sözü ‘zam var mı’ oldu” yazılı tabut taşındı, imam görünümündeki bir kişi ile kefen giyen iki kişi tabutun yanında yer aldı.