Doğu Perinçek’ten ırkçı Le Pen’e destek: Fransa’daki seçimleri kendi seçimlerimiz gibi görüyoruz

İki sağcı adayın yarıştığı Fransa seçimleri hakkında açıklamada bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ırkçı aday Le Pen’e destek verdi, “Marine Le Pen’den tarafız” dedi.

BirGün’de yer alan habere göre;

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Fransa seçimleri hakkında yaptığı açıklamada, “Fransa’daki seçimleri kendi seçimlerimiz gibi görüyoruz” dedi ve ırkçı aday Marine Le Pen’e destek verdi.

Perinçek, partisinin Çankaya kurultayında Fransa seçimleriyle ilgili konuştu, “Avrasyacı Le Pen’den tarafız” dedi. Liberal sağcı aday Macron’un Fransa’daki Amerikan tekellerinin temsilcisi olduğunu söyleyen Perinçek, Fransa seçimlerinde bütün dünyanın savaştığını, Le Pen’in zaferinin dengeleri mazlumlar lehine değiştireceğini savundu.

Fransa seçimlerinin Atlantik-Avrasya savaşının bir sahnesi olacağını söyleyen Perinçek, “Yükselen uygarlık Avrasya bugün Fransa’da da gündemdedir. Fransa’daki seçimleri biz kendi seçimlerimiz gibi görüyoruz” ifadelerini kullandı. Doğu Perinçek şunları söyledi:

“Vatan Partisi olarak en önemli özelliğimiz kurultayları mücadele cephesinde yapmaktır. Bugün Fransa cephesindeyiz. O seçimlerde biz de varız. Çünkü Fransa’da çürüyen Atlantik sistemiyle Avrasya savaşıyor. Fransa’da bütün dünya savaşıyor. Macaristan, Sırbistan, Kazakistan, Pakistan, Afganistan, Suriye vs. buralarda da bütün dünya vardı. Rusya’nın NATO kışkırtmalarını püskürten harekâtında yine herkes var.”

‘MARİNE LE PEN’DEN TARAFIZ’

Doğu Perinçek Le Pen’in programına dikkat çekti. Filistin konusundaki tavrına işaret etti. Şöyle devam etti:

“Fransa’da Avrasyacı Marine Le Pen NATO’dan çıkacağını ilan etti. ‘Kırımı Rus toprağı olarak göreceğiz’ dedi. ‘Filistin’i tanıyacağız’ dedi. Öyleyse biz o cephedeyiz. Marine Le Pen’den tarafız. Fransa’da on binlerce Afrika kökenli, Arap ve Türk vatandaş olarak var. O nedenle de biz orada varız. Türkiye düşmanı Macron yenildiği zaman ABD yenilecek. Le Pen kazandığı zaman bütün dünya dengeleri mazlumlar yararına değişecek. Macron, Fransa’nın tepesindeki büyük tekellerin temsilcisi, Amerika’nın adamı. Vatan Partisi Macron’a karşı Asya’nın yanındadır.”

LEN PEN İÇİN OY ÇALIŞMASI

Doğu Perinçek partisine Fransa seçimleri için Türkiye ve dünya çapında görev verdiğini, söyledi. Sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vatan Partisi olarak bu seçimi seyretmiyoruz. Dün akşam İran Büyük Elçisi ile iftardaydık. Onunla da bu konuyu konuştuk. Fransa örgütümüzü harekete geçirdik. Cezayir, Tunus, Fas, Filistin gibi yerlerdeki dostlarımızla iletişime geçtik. Parti örgütüne de görev veriyorum. Fransa’daki akrabalarımızı, tanıdıklarımızı arayalım. Onları Le Pen’e oy vermeye, oy verdirmeye davet edelim. Örneğin bugün Lyon’da parti örgütümüz bir kahvede bu gündemle toplanıyor. Sırbistan ve Macaristan’da olduğu gibi Atlantik sitemini seçim sandığına gömmek için harekete geçiyoruz.”