DP lideri Gültekin Uysal: Kılıçdaroğlu adaylığı hak ediyor

Demokrat Parti Lideri Uysal, KARAR TV’de Elif Çakır ve Taha Akyol’un konuğu oldu. Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda açıklama yapan Uysal, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hak ettiğini belirterek, “Son kararı altılı masa iş birliği içerisinde yapacağız. Biz kendi penceremizden Kemal beye ön yargıyla bakmıyoruz.” dedi. Türkiye’nin erken seçime ihtiyacı olduğunu belirten Uysal, “AKP’yi kurtaracak bir demokratik formül yok. Ben erken seçim isterim” diye konuştu.

Demokrat Parti Lideri Uysal, KARAR TV’de Elif Çakır ve Taha Akyol ile “Gündem Özel” programında gündemi değerlendirdi. Uysal; yeni açıklanan asgari ücretten, cumhurbaşkanlığı adaylığına, devr-i sabık açıklamasından, erken seçime kadar birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Uysal, yeni açıklanan asgari ücretle ilgili, “Türkiye arka arkaya yapısal olarak yanlış kararlarla bu noktaya geldi. Bugün yoksulluk sınırının altında açıklanan bir rakam 5 bin 500 TL. Yaşanan yoksullaşmayı telafi etmek noktasında öyle bir karar aldılar. Bunlar geçici, kısa vadeli çözümler. Belki problemin sıcaklığını ayırt edebileceğiniz birtakım iyileştirmeler olabilir ama Türkiye’nin çok daha yapısal, çok derinden bir problemi var o da ekonomi gibi görünse de aslında daha büyük bir demokrasi problemi.” ifadelerini kullandı.

HABERİN TAMAMI