Ekonomi Uzmanı Selçuk Geçer;”Dolar 50 TL Olacak” Dedi Kriz Tarihini Verdi!

Ekonomi Uzmanı Selçuk Geçer, yayınladığı Youtube kanalından yine dolar ve altınla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dolarda kurunda yaşanan sıkışmaya değinen Geçer, doları patlamaya hazır bombaya benzetti. Elinde altın ve doları olanları uyaran Geçer’in bu değerlendirmeleri çok konuşulacak.

Döviz kurunda yaşanan ani ataklar yatırımcıyı tedirgin ederken, al-sat yapmak isteyenlerde altın için uygun zaman araştırmaya başladı. Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer’in son zamanlarda yaptığı yüksek tahminler dikkat çekmeye başladı. Dolara ilişkin değerlendirmeler yapan Geçer’den yine yatırımcıyı korkutan açıklama geldi. Sosyal medya hesaplarından sürekli piyasalarla ilgili yorumlarda bulunan Geçer, doların kurdaki sıkışmasına ilişkin bomba bir iddiada bulundu.

CİDDİ KUR KRİZİ YOLDA”

Doları şu an saatli bombaya benzeten Geçer, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebatinin açıklamalarına ilişkin şunları kaydetti, “Türkiye Merkez Bankası (TCMB) galiba artık para basmaya başlayacak. Herkes dövizle işlem yapmaktan vazgeçerse Türkiye ekonomisi çöker. İhracatının yüzde 40 el koyarsanız ihracatçı Türkiye’ye gelmekten vazgeçer. Turizmde de Avrupa’da turist getirmeye başlayacaklar. Turizmde hedef şaşa cari acık sorunu ortaya çıkacak. İhracatçının gelirine el koyarsanız oradan döviz sıkışıklığı olacak bu da çok ciddi kur kriz ortaya çıkacak. Bunlar sakat işler. Bu sıkışıklığı gören yabancı korkar, yerli yabancıda dövize daha çok yüklenir. Sonbahar aylarında enflasyon tırmanışa geçen seneden beter oluruz. Bir bakarsınız döviz kuru 50 lira olmuş. Bunlar birkaç gün içinde olur. Faiz silahını da kullanamazsınız. Böylelikle Türkiye’yi büyük bir krizin içerisine koyarsınız”