Ekrem İmamoğlu: Ben, gelmiş geçmiş en demokrat Karadenizli olacağım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Rize Fındıklı’da; “Seçimi elimizden almaya kalktılar. Ne yaptınız halk olarak? İkinci seçimde dersi verdiniz mi? Bir daha yapsalardı iki katı olurdu, üç katı olurdu. Onun için varsayın ki o seçimden sonra, üçüncü seçim bu. Ona göre fark atacağız” dedi. İmamoğlu, ‘Gelmiş geçmiş en demokrat Karadenizli olacağını’ söyledi. 

T24’ün haberine göre;İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Ekrem İmamoğlu; Rize kent merkezinde halkla buluşmalarının ardından Fındıklı ve Ardeşen ilçelerindeki bayramlaşma programlarına katıldı. İmamoğlu, Fındıklı’da şunları söyledi:

“Zımba gibi dönüyorum”

Bayram için geldik. Ama bu kadar konuşmamız gerekiyor. İşte az önce bahsettim, o çok kıymetli demokrasi masasının, iddia ile söylüyorum ki Türkiye’nin özeti olan İstanbul’dan bir belediye başkanınız olarak, ben bu sürecin en çalışkan neferi olmak için hepinize söz veriyorum.

Kararlı olacağız. Asla umudunuzu yitirmeyeceksiniz. Seçimi elimizden almaya kalktılar. Ne yaptınız halk olarak? İkinci seçimde dersi verdiniz mi? Bir daha yapsalardı iki katı olurdu, üç katı olurdu. Onun için varsayın ki o seçimden sonra, üçüncü seçim bu. Ona göre fark atacağız, ona göre. Ben inanılmaz enerji aldım. Karadeniz beni öyle doyurdu ki… Yarın Trabzon’dayım. İstanbul’a zımba gibi dönüyorum.”

“Gelmiş geçmiş en demokrat Karadenizli olacağım”

“Memleketin her yerini dolaşmak, anlatmak, paylaşmak zorundayız. Çok önemli bir sürecin başlangıcındayız. Ben, ne güzel bir okulda okumuşum: Adı, Karadeniz. Her sokağından, her esnafından bir şey öğrenmişim. Bu coğrafyada, onlarca kültür, din ve gelenekler var. Ama bir o kadar da insanları seven, çok cesur, demokrat Karadenizliler var. Ben, İstanbul’da bir iddia koymuştum. Demiştim ki; ‘Ben İstanbul’un gelmiş, geçmiş en demokrat Belediye Başkanı olacağım.’ Şimdi bir iddia daha koyacağım. Ben, gelmiş geçmiş en demokrat Karadenizli olacağım.