Emekçilere gözaltı;Taksim’e yürüyen Halkevleri ve TÖP üyeleri gözaltına alındı: “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam!”

Halkevleri ve Toplumsal Özgürlük Partisi üyeleri “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam” sloganlarıyla Taksim’e yürümek istedi. Yolu kesen çevik kuvvet çok sayıda eylemciyi darp ederek gözaltına aldı.

Halkevleri ve TÖP üyeleri Elmadağ yönünde buluşup pankartlarını açarak sloganlarla Taksim’e doğru yürüyüşe geçti. Halkevciler “Hepimiz Gezi’deydik! Faşizm yenilecek, halk kazanacak!”, TÖP üyeleri de “Yaşasın 1 Mayıs, yaşasın Taksim!” yazılı pankartlar açtı.

“Bugün 1 Mayıs. Bizler 1977 1 Mayıs’ında katledilen sınıf kardeşlerimiz için alandayız. 1 Mayıs 1996 ve 1989’da katledilen sınıf kardeşlerimiz için sokaktayız. Emeğine, geleceğine, onuruna sahip çıkan Gezi’de kaybettiğimiz gençler için sokaktayız” diye yürüyen eylemcilerin önü bir süre sonra çevik kuvvet barikatı ile kesildi.

Gazetecilerin görüntü almasını engelleyen polis aralarında Halkevleri İstanbul Bölge Temsilcisi Zeynep Çelik’in ve TÖP Sözcüler Kurulu üyesi Perihan Koca’nın da bulunduğu çok sayıda eylemciyi darp ederek gözaltına aldı.

Kaynak;Sendika.org