Emin Çapa ekranlara geri döndü

Bir süre önce Halk TV’den ayrılan gazeteci Emin Çapa, Halk TV yönetimiyle yaptığı görüşmelerden sonra uzlaştıklarını ve Pazartesi gününden itibaren yeniden Halk TV’de olacağını söyledi. 

Emin Çapa açıklamayı sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

Sevgili Dostlarım; @halktv yönetimi ile yaptığımız görüşmelerden sonra, uğruna mücadele ettiğimiz ortak hedefin her şey üzerinde olduğu konusunda uzlaştık. Bir kere bu konuda uzlaşınca gerisi kolay oldu. Pazartesi gününden itibaren kaldığımız yerden yeniden başlıyoruz.”

Çapa açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

Bu kararda, “Türkiye’nin içinde bulunduğu dramatik noktada en iyi mücadele nerede verilir?” sorusunun yanıtı önemli bir yer tutuyor. 2018’de olduğu gibi, şimdi de bu sorunun yanıtı @halktvcom.tr. Seçim sonuna kadar her iki tarafın youtube kanalında da yayın yapmayacağım. 

Sevgili @siring’in aman vermez diplomatik çabaları, @baristerkoglu ve @AysenurArslantv’ın “hadileri” @SuatToktas’ın “en doğru yolu bulalım” çabası çok değerliydi. @cafermahiroglu’nun “kişisel konular önemli olamaz” açık yürekliliği olmasa sonuç alamazdık. Ve elbette bazıları beni çok duygulandıran, hepsi üzerimdeki sorumluluk hissini artıran mesajları var. Çiçek fotoğrafımın altına, seyahat yazımın ekine, mail kutuma gönderdiğiniz tüm mesajları okudum. Güveniniz için teşekkür ederim. Sn Ayşenur Turgut, beni ağlattınız.