Emre Belözoğlu hakkında yeni bir FETÖ beyanı iddiası

Fotoğraf;Yenişafak

İstanbul Anadolu yakasında FETÖ’nün bölge lise mesulü olan şu an örgüt üyeliği suçundan yargılanan Abdülkadir A. isimli şahsın verdiği ifade Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu’na uzandı. Mahkeme Abdülkadir A.’nın ifadesinde ismi geçen Belözoğlu’nun da aralarında yer aldığı 36 kişi hakkındaki beyan ve tanık teşhis tutanaklarını ilgili savcılıklara yolladı.

Halk tv.com.tr de Seyhan Avşar’ın haberine göre,2005 yılında Marmara Üniversitesi’nde okuduğu sırada FETÖ’nün evlerinde öğrenci olarak konakladığını belirten Abdülkadir A. o günden sonra ev ağabeyliği, bölge temsilciliği ve bölge lise mesulü olarak görev yaptığını söyledi. Bölge lise mesulü olduğu dönemlerde Beykoz ilçesinde bulunan liselerde eğitim gören ve örgütten olmayan öğrencileri örgüte kazandırmak için çalışmalar yürüttüğünü ve bu dönemde ‘Asım’ kod adını kullandığını aktaran Abdülkadir A. askeri okul ve polis akademisine girişte sınav sorularının verilmesi, öğrenci yapılanmasında hangi isimlerin bulunduğu, örgüt ile kimlerin bağlantılı olduğuna dair geniş bir ifade verdi.

Abdülkadir A.’nın futbolculara yönelik verdiği beyanda ise dikkat çeken ifadeler yer aldı. “Sohbet hocalarımızdan Ahmet Kırmıç, Fetullah Gülen tarafından İstanbul’da ki örgüte müzahir bütün dershanelerin genel sorumlusu olarak atanmıştı” diyen Abdülkadir A. “Bu kişi ayrıca futbolcu olan Arif Erdem, Hakan Şükür, Emre Belözoğlu ve Orhan Şam’ın sohbet hocalığını yapardı. Bu futbolcular zaman zaman Altunizade’deki dershaneye gelerek 5. katta Ahmet Kırmıç ile sohbet toplantılarını yaparlardı” dedi.