Enerji Bakanı elektriği kesik bir milyon kişiyi bıraktı, Kılıçdaroğlu’nun ziyaret ettiği ailenin peşine düştü

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da elektriklerinin dört aydır kesik olduğu söylenilen bir evi ziyaretinin ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yine Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Keçiören Kaymakamlığı’nın da Kılıçdaroğlu’na karşı açıklama yaptığı tartışmada Bakan Dönmez’in daha önce açıkladığı 278 bin abonenin elektriklerinin kesik olduğu gerçeği, yetkli makamlarca konuşulmadı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, kendisinin açıkladığı elektriği kesik 278 bin abone olduğu gerçeğine sırt dönmeye devam ediyor.

Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da elektriklerinin dört aydır kesik olduğu söylenilen bir evi ziyaretinin ardından Bakan Dönmez, yine Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Dönmez’in ardından ise Keçiören Kaymakamlığı, Kılıçdaroğlu’nu yalanlayan bir açıklama yaptı.

Devletin kanalları seferber

Aile hakkında ilk açıklamayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yaptı. Dönmez, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Sn. Kılıçdaroğlu o gece elektrikler gerçekten kesik miydi? Kendinizi yine isteyerek ve bilerek karanlığa mı gömdünüz?

Yapılan incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış. Ve o gün o evde elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız?

Dönmez’in kastının Kılıçdaroğlu’nun evi olduğu yönündeki yorumların üzerine bir sonraki tweette “Dün gittiğiniz evde yapılan tespitler ve abonelik kayıtlarına göre ilgili abonenin 23.04.2022 itibariyle borcundan dolayı elektriğinin kesik olmadığı tespit edilmiştir” dedi.

Bakan Dönmez’in açıklamalarının dışında Keçiören Kaymakamlığı da bir açıklama yaptı. Keçiören Kaymakamlığı ilgili hanenin elektriklerinin 31 Mart – 5 Nisan arasında kesik olduğunu, sonrasında borcunun ödenerek açıldığını iddia etti. Kaymakamlık ayrıca ailenin doğalgaz yardımı da aldığını iddia etti.

Videolu yalanlama

Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaret ettiği evdeki Güllü Demir isimli yurttaşın Bakan ve Kaymakamlığın iddialarını yalanlayan bir konuşma yaptığı videoyu yayımladı. Kılıçdaroğlu, “Beşli çetenin bakanı önce “evimin elektriği kesik değilmiş” algısına girişti, sonra bu operasyon ortaya çıktı” yorumunu yaptı.

Bakan’ın konuşmadığı gerçek: Elektriği kesik 278 bin abone!

Bakan Dönmez, Kılıçdaroğlu’nun elektriklerinin kesilmesinin ardından açıkladığı hali hazırdaki elektrikleri kesik 278 bin abone olduğu gerçeğine dair bir yorum yapmaktan imtina ediyor. Tekil örnekler üzerinden muhaefeti yıpratma çabasında olan Bakan Dönmez, bir hanede ortalam dört kişinin olduğu hesabıyla, yaklaşık bir milyon kişinin elektriğe erişememesine dair bir açıklama yapmadı.

Kaynak;Sendika.Org