Engin Özkoç’tan Süleyman Soylu’ya kritik soru;Türkiye’de tekrar bombalar mı patlayacak?

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TÜGVA binasına ve Bursa’daki cezaevi aracına yapılan saldırılara ilişkin Süleyman Soylu’ya “Bunun ardından olağanüstü bir hâl yaratılıp, bir kaos ortamı mı çıkarılacak? Beklenti bu mu?” diye sordu?” sorusunu sordu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, dün infaz koruma memurlarını taşıyan aracın geçişi sırasında bugün de TÜGVA binasının yanında meydana gelen patlamalarla ilgili konuştu.

PATLAMALARI SORDU

Şimdi ne oluyor. Dün bir patlama gerçekleşti, Bursa’da. İnfaz memuru arkadaşlarımızdan bir tanesi şehit düştü. Bugün TÜGVA’nın önünde el bombası tekrar patlatıldı. Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Soylu’ya soruyorum. Sen muhalefete laf yetiştirmeye, sarayın tetikçiliğini yapmaya çalışacağına; ‘Türkiye’de terör bitti’ dediydin ya, bu terör olayları ile ilgili kendi istihbaratını, emniyetini, jandarmanı harekete geçirip bunların önüne geçsene. Türkiye tekrar, tıpkı 7 Haziran seçimlerinden sonra beş ayda 1 Kasım seçimine kadar, sürüklendiği terör kaos ortamına tekrar mı sürüklenmek istiyor? Türkiye’de tekrar bombalar mı patlayacak? Masum insanlar mı öldürülecek? Bunun ardından olağanüstü bir hâl yaratılıp, bir kaos ortamı mı çıkarılacak? Beklenti bu mu? Bu faillerin derhal yakalanmasını istiyoruz. O bombayı koyan bir kadın olduğu tespit edilmiş, derhal o kişi kimse ve arkasında kimler varsa bulun ve görevinizi yapın. Sarayın tetikçiliğini değil, İçişleri Bakanlığı’nı yapın. Uyuşturucu boranlarıyla, kara para aklayanlarla kol kola dolaşmayı bırakın görevinizi yapın. Aksi takdirde buna göz yummak, Türkiye’yi böyle bir ortam içine sürüklemek, buna göz yummak; Türkiye’nin geleceği ile ilgili beka sorunu yaratır. Bu sorunu yaratan Cumhur İttifakı olur.