Erdoğan’dan operasyon sinyali

Fotoğraf;kulisvar.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Güney sınırlarımız boyunca 30 KM derinlikte güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kısmıyla ilgili adımları atmaya başlıyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TSK, istihbarat, emniyet hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz bu operasyonlar başlayacaktır. Perşembe yapılacak MGK’da bu hususta kararlarımızı alacağız” diye konuştu.

 Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Rojava için yeni bir operasyon sinyali veren Erdoğan özetle şöyle konuştu:

“Güney sınırlarımız boyunca 30 KM derinlikte güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kısmıyla ilgili adımları atmaya başlıyoruz. TSK, istihbarat, emniyet hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz bu operasyonlar başlayacaktır. Perşembe yapılacak MGK’da bu hususta kararlarımızı alacağız. Ülkemize ve güvenli bölgelerimize yapılan saldırıların, tacizlerin, tuzakların merkezi konumundaki alanlar harekat önceliğimizin başında yer almaktadır.”

“Artık benim için Miçotakis diye birisi yok”

Yunanistan’a eleştirilerde bulunan Erdoğan, “F-16’lar konusunda öyle zannediyorum ki Amerika, herhalde Miçotakis’in ağzına bakarak kararını vermeyecektir. Yunanistan ile Stratejik Konsey Toplantısı yapacaktık. Artık benim için Miçotakis diye birisi yok. Kendisiyle böyle bir görüşmeyi yapmayı asla kabul etmiyorum” diye konuştu.

Tutuklu ve hükümlülerin izinleri uzatıldı

Covid-19 nedeniyle daha önce tahliye edilen tutuklu ve hükümlülerin izinlerini uzattıklarını ifada eden Erdoğan, “31 Mayıs’ta sona eren açık cezaevlerindeki hükümlülerin Covid-19 izinlerini, 31 Temmuz 2023’e kadar uzatıyoruz” açıklamasında bulundu.