FETÖ’den ayrılan isimden gündem yaratacak itiraf;’Gizli bir gündemimiz var…’

Fetullahçı Terör Örgütü’nden (FETÖ) ayrılan Vahdettin Polat, Alman haber sitesine verdiği demeçte, “Gizli bir gündemimiz var. Çok sistematik ve planlı bir şekilde kullanılan bir gözetim sistemi kurduk.” ifadelerini kullandı.

Alman haber sitesi Tagesschau, Fetullahçı Terör Örgütü’nden (FETÖ) ayrılan Vahdettin Polat’ın itiraflarına yer verdi.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre;Tagesschau internet sitesinin SWR radyo kanalıyla ortak haberinde FETÖ’den ayrılanların ağ içindeki gizli bir organizasyondan ve istihbarat yöntemlerinden bahsettikleri vurgulandı.

Haberde, örgütten ayrılanların örgütün kendisini insan hakları ve demokrasi için kampanya yürüten bir ağ olarak sunduğu, istihbarat araçlarını kullanarak destekçilerini baskı altına aldığı iddialarına yer verildi.

Örgütten ayrılan Vahdettin Polat, SWR’ye verdiği demeçte, “Gizli bir gündemimiz var. Çok sistematik ve planlı bir şekilde kullanılan bir gözetim sistemi kurduk.” dedi.

 Habere göre Polat, 2016’ya kadar 12 yıl boyunca örgüt içinde “Hususi Hizmet” adlı gizli bir gözetleme biriminin üyesi olduğunu anlattı.

Bu birimin, sadık müritleriyle Türk devletinin önemli kurumlarına sızdığı ve Polat’ın, gizli örgüt hakkında Alman medyasına bilgi veren ilk üst düzey eski Gülen destekçisi olduğu kaydedildi.

HABERİN TAMAMII