Gültekin Uysal;DP Soylu’yu FETÖ’den ihraç etti

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal, “Sayın Soylu zaman zaman iktidarın FETÖ dediğimiz yapının da operasyonel kiralama yöntemiyle farklı farklı siyasi geleneklerden toplumsal meşruiyetlerini propaganda güçlerini artırmak için o propaganda sürecinde yer aldı. Kendisi öyle tercih etti. Sonrasında da Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katıldı” diye konuştu.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Halk TV’de Şirin Payzın ile Sözüm Var programına konuk oldu.

Gazeteci Barış Terkoğlu‘nun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Demokrat Parti’den ihracına ilişkin sorusunu yanıtlayan Uysal, “Sayın Soylu 2010 yılıydı zannederim. Sayın Cindoruk’un genel başkan olduğu dönemde böyle bir süreç işledi. Sayın Soylu zaman zaman iktidarın FETÖ dediğimiz yapının da operasyonel kiralama yöntemiyle farklı farklı siyasi geleneklerden toplumsal meşruiyetlerini propaganda güçlerini artırmak için o propaganda sürecinde yer aldı. Kendisi öyle tercih etti. Sonrasında da Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katıldı” yanıtını verdi.

Emin Çapa‘nın sorusu üzerine ihraca ilişkin tekrar yanıt veren Uysal şunları söyledi:

“2010 referandum sürecinde parti genel merkezinin aksine o referandumda evet oyu vererek Anadolu’nun pek çok noktasında propaganda yaptı. O vesileyle bir ihraç süreci işledi.”