İsmailağa Cemaati’nin hedefinde Atatürk var…Osmanlı’da ilk genelev

İsmailağa Cemaati hocalarından Mesut Demir’in 1925’te tekke ve zaviyeleri kapatan Atatürk dönemini hedef alması, cemaati ikiye böldü.

Ege Bölgesi’nde yaşanan depremlerin nedenini; kadınların giydiği kıyafetlere ve kürtaja bağlamasıyla gündeme gelen, İsmailağa Cemaati hocalarından Mesut Demir, son olarak da 1925’te tekke ve zaviyeleri kapatan Atatürk dönemini hedef aldı. Demir’in sözleri İsmailağa Cemaati’ni ikiye böldü. İsmailağa Cemaati Hocalarından “Cüppeli Ahmet Hoca”, 2019 yılında Atatürk hakkında Odatv’ye konuşmuş ve “Bu vatan, ecdadımızın fethettiği vatanlar; bize vatan yapmışlar. Mustafa Kemal de kurtarmış. Bunu kurtarana nasıl düşman olacaksın yahu? Sevmemenin ne anlamı var? Yapılan ortada.” ifadelerini kullanmıştı. 

“Üniversite nereye açıldıysa ahlak gitti”, “20-30 cm elbiseyle geziyor, Allah hidayet versin” zihniyet, fuhuş ve zührevi hastalıklar Osmanlı’dan Cumhuriyet’e nasıl miras kaldığını biliyor mu? Osmanlı’da ilk genelev ne zaman ve hangi padişah döneminde açıldı? Kadınlar neden seks işçiliğine yöneldi? Cevapları bu videoda!

İŞTE O VİDEO