İstanbul’da Beklenen Kar Yağışı Nedeniyle THY Bazı Uçuşları İptal Etmeye Başladı

THY internet sayfasında yapılan duyuru şöyle;

Değerli yolcularımız,

İstanbul’da yaşanması beklenen  hava muhalefeti nedeniyle, 10 Mart 2022 tarihli İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlarımızda iptaller yaşanmaktadır.  Uçuşlarınız ile ilgili güncel bilgiye uçuş sorgulama ekranlarımız üzerinden; uçuş numaranızı veya parkurunuzu girerek ulaşabilir, iade, değişiklik veya açığa alma gibi haklarınızı yine aynı sayfadan öğrenebilirsiniz.

Seferi iptal olan yolcularımız uçuş saatine kadar web sitemiz, mobil uygulamamız, çağrı merkezimiz ve biletin düzenlendiği acente üzerinden değişiklik veya iade işlemlerini tamamlayabilirler.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Değerli yolcularımız,

İçişleri Bakanlığı kararı uyarınca, 3 Mart 2022 tarihi itibarıyla yurt içi uçuşlarımızda negatif PCR test ve tüm uçuşlarımızda HES kodu uygulaması kaldırılmıştır.

Uçak içerisinde maske kullanım zorunluluğu ise devam etmektedir.

Bu doğrultuda COVID-19 kaynaklı güncel kural ve gelişmelerden haberdar olmanız için; yurt içi ve yurt dışı seyahatlerle ilgili gelişmeler, ülkeler arası durdurulan uçuşlar ve benzeri bilgiler için önemli duyurular sayfamızı, Türkiye’ye varışta geçerli olan kurallar için Türkiye’ye Seyahat sayfamızı ve diğer tüm ülkelerin seyahat kısıtlamaları hakkında bilgi edinmek için ise ülkelerin seyahat kuralları sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

24 Şubat-22 Mart 2022 (dahil) tarihleri arasındaki Ukrayna varış ve çıkışlı tüm uçuşlarımız iptal edilmiştir. 24 Şubat 2022 ve öncesinde biletlenmiş, 24 Şubat-30 Nisan 2022 tarihleri arasında Ukrayna varışlı veya çıkışlı uçuşu bulunan yolcularımıza değişiklik ve iade hakları tanımlanmıştır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

24 Şubat 2022 ve öncesinde biletlenmiş, 24 Şubat-30 Nisan 2022 tarihleri arasında Rusya varışlı veya çıkışlı uçuşu bulunan yolcularımıza değişiklik ve iade hakları tanımlanmıştır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Soçi (Rusya) uçuşlarımız 11 Mart 2022 (dahil), Minsk (Belarus) uçuşlarımız 14 Mart 2022 (dahil), Kişinev (Moldova) uçuşlarımız 22 Mart 2022 (dahil), Rostov (Rusya) uçuşlarımız 20 Mart 2022 (dahil) tarihine kadar iptal edilmiştir. Uçuşu iptal olan yolcularımız uçuş aksaklıkları sayfasında yer alan haklardan yararlanabilirler.