Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı;“Bu bir siyasi operasyondur”

CHP’li Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı, operasyon haberlerinin ardından Gerçek Gündem’e yaşananları anlattı. Odabaşı, “Ne bir Belediye Başkan Yardımcısı ne de bir müdür gözaltına alınanlar arasında yok” dedi ve ekledi: “Eminim ki bu siyasi operasyon!”

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu koordinesinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yürütülen soruşturma kapsamında; ‘örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek ve resmi belgede sahtecilik’  suçlarından, Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta personeli ve belediye mühendislerinin de aralarında yer aldığı 54’ü kamu görevlisi olmak üzere toplam 224 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği açıklandı.

Yandaş medyanın büyütmeye çalıştığı operasyon kapsamında, ne Belediye’de arama yapıldı ne de belediyenin bir yöneticisi gözaltına alındı.

Operasyonun hedefindeki CHP’li Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Gerçek Gündem’e yaptığı açıklamada, olayın bir siyasi operasyon olduğundan emin olduklarını kaydetti.

Odabaşı,“Ne bir Belediye Başkan Yardımcısı ne bir müdür ne bir Belediye Meclis Üyesi gözaltına alınanlar arasında yok dedi.