Videoda, ev işçisi Muazzez Süngün’in şu sözlerine yer verildi:

Ben bir anneyim, çocuklarımın okumasını ve daha iyi yaşamasını istiyorum. Her geçen gün bu umudum azalıyor. ‘Çocuklarımızı nasıl okutacağız’ diye düşünürken şimdi ‘acaba çocuklarımızın karnını nasıl doyuracağız’ diye düşünüyoruz. 8 yaşındaki çocuğumla markete gidemiyorum, olur da çocuğum bir şey görür, alamam diye, o üzülürse ben de üzülürüm diye. Beni tüm annelerin anlayacağını düşünüyorum, anneleri bu hale getiren sistem utansın.

20 yıllık torna ustası olduğunu belirten Abdullah Korkunç’un videoda şu sözleri yer aldı:

“Yaklaşık üç aydır işsizim. Çocuğum benden karpuz istedi, yarım karpuz aldım. Hayatımda ilk defa böyle bir şey yaşadım. Bu, baba için çok ağır bir şey. Gittiğim bütün firmalar yabancı uyruklu insanları çalıştırıyor. 20 yıllık ustayım, bana asgari ücreti layık görüyorlar. Emeğimizi, ustalığımızı değersizleştiriyorlar. Bu çok ağır bir şey, kendi ülkemizde yabancı olduk.”

Videoda, Kılıçdaroğlu’nun “Ülkemize çöken zifiri karanlığı parlak aydınlığa kavuşturmak için bu ülkenin onurlu insanlarının hakkını ne pahasına olursa olsun savunacağıma bir kez daha söz veriyorum” sözlerine de yer verildi.