Kurtlar Vadisi’nden HDP’ye transfer

Kurtlar Vadisi’nde Eren karakterine can veren Kerem Fırtına HDP’nin danışma kurulunda yer aldı.

Türk televizyon tarihinin efsane dizilerinden Kurtlar Vadisi’nde Çakır’ın Ermiş’i ismiyle seslendiği Eren Eylül, gerçek adıyla Kerem Fırtına, HDP’de kritik bir görevde kendine yer buldu.

DEMİRTAŞ İLE FOTOĞRAF ÇEKTİRMİŞTİ

Kurtlar Vadisi’nde çıkış yapan oyuncu Kerem Fırtına, geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Girişimci Merkezi’nde düzenlenen “Diyarbakır Sinema Buluşması”na katıldı. Diyarbakır’da cezaevinde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’la fotoğraf çektirmişti.

HDP DANIŞMA KURULUNDA YER ALDILAR

HDP 5. Olağan Kongresi’nde Kürt sorununun çözümüne dair katkı sunmak isteyen isimlerden bir danışma kurulu oluşturuldu. Bu kurula oyuncu Kerem Fırtına’nın yanı sıra Erdoğan Aydın, Ayşe Erzen, Akın Birdal, Ahmet Türk, Ali Bayramoğlu, Sırrı Süreyya Önder, Sırrı Sakık gibi isimler de yer aldı.

KEREM FIRTINA KİMDİR?

Kerem Fırtına, 23 Eylül 1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini İstanbul ‘da tamamladı. Lise yıllarında tiyatroya merak saran Kerem Fırtına, oyuncu okulunda çeşitli oyunlarda rol aldı. 1999 yılında Kenan Evren Anadolu Lisesini tamamladı, aynı sene İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazandı. Üniversiteden mezun olduktan (1999) sonra Şahika Tekand Studio Oyuncularından 2 yıl oyunculuk eğitimi aldı. Bir süre radyo tiyatrosu yaptı. Bir arkadaşının yaptığı oyunculuk başvurusuna tesadüfen eşlik etmesiyle Kurtlar Vadisi dizisinin yapımcısı Raci Şaşmaz ve dizinin o zamanki yönetmeni Osman Sınav ile tanıştı ve dizide oynamaya başladı.

2000 yılında TRT’de Martılar ve İstanbul adlı TV filminde oynadı, aynı zamanda o filmin senaryo asistanlığını da yaptı. Ardından Üvey Baba adlı dizinin son bölümlerinde boy gösterdi. Oyunculuk alanında ismini Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Eren Eylül rolü ile duyurdu ve büyük bir çıkış yaptı.

2015 yılında reyting rekoru kıran Karadayı dizinde oynadığı “Savcı Adnan” rolüyle daha çok tanındı. Son olarak Kiralık Aşk dizisinde “İsmail ” rolüyle oyunculuk performansını sergilemektedir. Sanatçı, halen Pana Film ‘de oyuncu ve cast direktor asistanı olarak çalışıyor.

HABER KAYNAĞI