Montella Trabzon lehine verilen penaltıya isyan ett.

Adana Demirspor ile Trabzonspor arasında oynanan karşılaşmada maçın ilk dakilarında hakem  Yaşar Kemal Uğurlu’un var’ın uyarmasıyla vediği penaltı büyük tepkilere neden oldu.

Adana Demirspor teknik direktörü Vincenzo Montella ;”Şunu söylemek istiyorum, ben bir kelimeyle özetleyemem maçı. Baktığınızda gidişatı değiştiren pozisyonlar oldu. Ligin başından beri hak ederek geldi Trabzonspor. Bizim çocuklarımız sonuna kadar mücadele etti ve bırakmadı. Hakemler tarafından bazı kararlar var, 40 yıldır futbolun içindeyim, VAR varken böyle bir penaltı verilmesini gülünç buluyorum diyecek bir şey bulamıyorum” dedi.

Vincenzo Montella, “Şu anda yarışın içindeyiz hala, son 10 maçtır pozisyonların geneline baktığımızda bize karşı çalınan pozisyonlar var. Herkes hata yapabilir, yanlış 11 sürebilirim ben mesela, futbolcular da yapabilir. Maç başlar başlamaz 1 dakika sonra VAR sistemi varken böyle bir pozisyon çalınmaz. Stat full, herkesin bir hayali var. Bu maçın gidişatını bu şekilde değiştirmeyi inanılmaz buldum. Üzgünüm böyle konuştuğum için” sözleriyle konuşmasını noktaladı.