Nurhak’ın sınırları değiştirildi, belediye 3 yıl sonra haberdar oldu

Maraş Nurhak sınırları içerisinde yer alan Ayrancı Yaylası’nın 3 yıl önce belediyeye bilgi verilmeden Çağlayancerit ilçesine bağlandığı ortaya çıktı. Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk. Farklı partiden bir belediyenin sınırları değiştirilmiştir” dedi.

 

Maraş Nurhak ilçesi kırsal Umutlu Mahallesi’nde bulunan Ayranpınar Yaylası, Çağlayancerit ilçesine bağlandı. 2019 yılında yapılan değişiklikten CHP’li Nurhak Belediyesi, yaylada AKP’li Çağlayancerit Belediyesi’nin 29 Mayıs tarihinde festival yapmak istemesi ile haberdar oldu.

Ayranpınar Yaylası’nda uzun zamandır maden ocakları ve HES yapılması için girişimler bulunurken, yöre halkı ve belediye söz konusu girişimlere karşı verdiği mücadele ile biliniyor.

Söz konusu değişikliğe tepki gösteren Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, sosyal medya hesabından “K.Maraş valiliği ve K.Maraş Büyükşehir Belediyesi Nurhak’ın sınırlarını değiştirmişlerdir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk. Farklı partiden bir belediyenin sınırları değiştirilmiştir.  K.Maraş Valiliği ve K.Maraş Bşk Bld açıklayınız” ifadelerini kullandı