Saray seçim için milli heyecan arıyor

SARAY SEÇİM İÇİN  ‘’MİLLİ HEYECAN’ ARIYOR

Ekonomi çöktü, anketler Saray’ın moralini bozuyor. Rusya ve Ukrayna savaşında kullanmak istediği dış politik avantajda işe yaramadı. Şimdi sıra yeniden tabanı heyecanlandıracak sağlam ve yerli milli heyecanlarda.

YENİDEN SURİYE VE IRAK

Önce Kuzey Irak’a yapılan askeri operasyon, ardında Suriyeli sığınmacılar konusundaki radikal geri dönüş ve üst üstü gelen şehit haberleri bu iklimin oluşmasına yardımcı olur mu acaba?

Olur mu olmaz mı bilinmez ama Saray’ın yerleşik siyasi propaganda stratejisinin bu planlara yabancı olmadığını sağır sultan da biliyor.

Muhalefetin son günlerde ekonomik sorunlar ve sığınmacılar konusundaki atakları gündemi ele geçirmeyi sağladı. Dua edelim de tekrar sokakta hiçbir karşılığı olmayan ‘’Cumhurbaşkanı kim olacak’’ tartışmasına dönmesin.

İMAMOĞLU ÖFKESİ BİTMİYOR

Türk siyasetinin artık klişe sloganı haline gele gelen ‘’İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder’’ etkisinin katsayısı saray tarafından devamlı yükseltiyor. Dört koldan Ekrem ‘’İmamoğlu’nu çalıştırmayacağız politikası’’, Cumhur İttifakı’nın adeta İstanbul şubesi gibi çalışan Tevfik Gürsoy marifetiyle diri tutuluyor ama nafile, ne de olsa kamuoyunun Melih Gökçek tecrübesi var, oradan cumhura ekmek çıkmıyor.

Bu satırların yazıldığı dakikalarda savcılık YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada Ekrem İmamoğlu hakkında 4 yıl 1 ay hapis istedi.

Bunun siyasi bir kuşatma davası olduğunu bilmek için herhangi bir konuda uzman olmaya gerek yok zaten.

Yandaş Ahaber’i seyreden herkes bilir..

Kazım Aldoğan
Kazım Aldoğan (Tümü)