Adıgüzel, Soylu’nun paylaşımına yanıt olarak “Sen birine ‘yalancı’ dedin diye kimse yalancı olmaz ancak belgeler kimin yalancı olduğunu gözler önüne seriyor. Fotoğraf çektirecek suçlu bulamayınca part time trollüğe başlamanı ve kimin yalancı olduğunu gösteren bu belgeyi milletimizin takdirine sunuyorum.” dedi ve bir belge paylaştı.

‘HALKIMIZ BOŞLUĞU DOLDURSUN’

CHP İzmir Milletvekili Tunca Özkan da, Soylu’nun paylaştığı fotoğrafın bir benzerini Soylu’yu ekleyerek paylaştı ve “Sana hangi birini yazsak diğerinin hatrı kalır, halkımız boşluğu doldursun…”  ifadelerini kullandı.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, “Yalancı” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Cevap vermeye değmezsin. Seni ciddiye almıyoruz Soylu!” diyerek tepki gösterdi.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ABD’de paravan bir vakıf kurulduğunu ve vakfın asıl yönetiminin Erdoğan ailesi üyelerine ait olduğunu iddia etmişti.

“Hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden, hukuka sığınmak için ABD’ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pelsinvanya yaratma peşindeler” diyen CHP lideri, paravan vakfın başına Amerikan vatandaşını koyduklarını öne sürerek, para akışı için ENSAR ve TÜRGEV’i kullandıklarını öne sürmüştü.

Kılıçdaroğlu, halka seslenmiş, “Onlar kaçacakları yerin yolunu yaparken, senin gidecek yerin yok” demişti.