Süleyman Soylu’dan Ümit Özdağ’a çok ağır sözler;Adam yerine koymam

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı televizyon programında Zafer Partisi Genel başkanı Ümit Özdağ’ı hedef aldı.

Soylu, “Hepimiz buralara geldik bir yerlerden. Nereden geldik? Kim nereden geldi bu coğrafyaya? İstila olacakmış; kim neyi istila yapacak ya…” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TGRT Haber kanalında sığınmacılarla ilgili tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Soylu, “Hepimiz buralara geldik bir yerlerden. Nereden geldik? Kim nereden geldi bu coğrafyaya? Taa Moğol steplerinden geldik. İstila olacakmış; kim neyi istila yapacak ya… Biz PKK’ye, PYD’ye yaptırmadık. Yapmaya çalıştılar; Kılıçdaroğlu’nun arkadaşları yapmaya çalıştı. Belediye başkanlarının terörist olarak belediyelerine aldıkları paydaşları yapmaya çalıştılar; yapabildiler mi?” ifadelerini kullandı.

  • Sessiz İstila bir edepsizliktir. Bir yalandır ve bunu ortaya koyup bunu sosyal medya üzerinden toplumu tahrik eden ve direkt hükümeti hedef alan saldırı ile karşı karşıyayız.
  • Ümit Özdağ’ın yaptığı Soros taktiğidir.
  • Türkiye’de toplam 3 milyon 762 bin 386 Suriyeli var.
  • Avrupa Birliği, Türkiye’nin göçmen deposu olmasını istiyor.
  • Sessiz İstila filminin parası nereden geldi?
  • Bunlar bu ülkenin çocukları değiller, açık ve net söylüyorum bunlar birilerinin çocukları olmuşlar.”
  • (Sunucunun Ümit Özdağ’dan gelen açıklamaları Süleyman Soylu’ya iletmek istemesi üzerine) İçişleri Bakanı, “Kabul etmiyorum. Bunu söylerseniz toplantıyı terk ederim. Bu adam hayvandan aşağı. Adam yerine koymam. Kendisi Soros çocuğudur, operasyon çocuğudur” dedi.
  • (Sunucunun ‘Kaos planı iddiası var. Osman Kavala kararı Gezi tekrar geri gelmesi ve sığınmacıların tekrar gündeme gelmesi..’ sorusu üzerine) Soylu, “Bekliyoruz. 15 Temmuz’da yarım kalan işimizi tamamlayacağız kaos planıyla. Çok net söylüyorum. Kaos planı çıkaracaklar ya; hepimiz bekliyoruz. Şuramızdayız(boğazını göstererek) kaos planı yapacak cici arkadaşlarımızı bekliyoruz. Yeni Soros’u bekliyoruz. Yeni Soros’un Kavala’larını bekliyoruz. 15 Temmuz’da tamamlayamadığımız işi tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.