Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu’ndan İstanbul’da ki ulaşım zammına tepki geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul’da toplu taşımaya yapılan yüzde 40’lık zamma ilişkin olarak, “Çok yanlış bir şey. Özel araçlı yolculuklara vatandaşı caydırmak için ekonomik bir toplu taşıma sunmak zorundasın. Bu devletin ve belediyenin asli görevi. Bununla dertlenmek ve uğraşmak gerekir ama maalesef bunu göremiyoruz” dedi. 

Atatürk Havalimanı’nın yeniden açılacağına yönelik açıklamalara da yanıt veren Bakan İsmailoğlu, “Atatürk Havalimanı hikâyesi kapandı, gitti. Oranın şimdi kuzey-güney pistine ‘Millet Bahçesi’ olarak işe başlanıyor” ifadelerini kullandı.

T24’de yer alan habere göre,

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı’nda görev yapan muhabirlerle, dün akşam iftar yemeğinde bir araya geldi. İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA’nın CEO’su Kadri Samsunlu‘nun da hazır bulunduğu iftar yemeğinin ardından basın mensuplarıyla sohbet eden Bakan Karaismailoğlu, havacılık sektörüne ilişkin gelişmeleri değerlendirdi.

Pandemide seyahat yasaklarının tüm dünyada ulaşım sektörünü olumsuz etkilediğini anlatan Karaismailoğlu, 2019’da Türkiye genelindeki tüm havalimanlarından gerçekleşen 210 milyon yolcu rakamını 2022 yılı sonu itibarıyla yakalamayı hedeflediklerini belirtti.

İSTANBUL’da TOPLU ULAŞIMA YAPILAN ZAMMI ELEŞTİRDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, bir soru üzerine, İstanbul’da metro yapımı ve ulaşım zammına yönelik İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne eleştirilerde bulundu. Karaismailoğlu, “Sonuçta bizim görevimiz vatandaşımıza milletimize hizmet etmek, yaşamını kolaylaştırmak ve ihtiyaçlarını gidermek. Devlet olarak bizim görevimiz o. Bu metro hatları zamanında planlandı. Metropol kentlerde toplu taşıma olmazsa olmaz. Başka bir alternatif yok. Kaliteli, güvenli, alternatif toplu taşımayı vatandaşa sunmak zorundasınız ki yoksa herkes kendi özel aracıyla trafiğe çıkarsa burada işinden çıkılamaz bir hale gelecek. O yüzden bu metro yatırımlarını çok hızlı yapmak lazım” dedi.