Yargıdan Kılıçdaroğlu’na uyarı;”dikkatli konuş”

1 milyonluk tazminat davasında Kılıçdaroğlu’nun bundan böyle Erdoğan’la ilgili dikkatli konuşması için uyarılmasına hükmedildi. Kılıçdaroğlu’nun avukatı, ‘Yargı tarihine kara leke’ dedi.

Kemal Göktaş’ın Kısadalga’da yer alan haberine göre,karara sert tepki gösteren Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik “Bu karar, Türk yargı tarihine kara bir leke olarak geçti. Hakim hakkında hem disiplin soruşturması açılmasını hem de ceza davası açılmasını istedik” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA 1 MLYONLUK TAZMİNAT DAVASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na TBMM Grup Toplantısı’ndaki konuşması ve sosyal medya hesabındaki paylaşımlarında kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle 1 milyon liralık manevi tazminat davası açtı. Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun 22 Mart’ta TBMM Grup Toplantısı’ndaki konuşması ve sosyal medya hesabındaki paylaşımları nedeniyle Erdoğan’ın kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu ileri sürdü.

Aydın, 1 milyon liralık manevi tazminat talep ettikleri Kılıçdaroğlu hakkında “ihtiyati tedbir”e de başvurduklarını, Erdoğan’ın kişilik haklarına yönelen saldırının önlenmesi ve kişilik haklarının korunması amacıyla davalının söz konusu ifadeleri kullanmasının tedbiren durdurulmasını istediklerini bildirdi.