Yeni atanan tarım bakan yardımcısının Fetullah Gülen ile çektirdiği resim paylaşıldı

Dün resmi gazetede yayınlanan karar ile tarım bakan yardımcılığına atanan Ebubekir Gizligider’in terör örgütü  lideri Fetullah Gülen ile çektirdiği resim yayınlandı.

Fotoğrafı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kuzeni Sadık Soylu paylaştı.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre;atama kararının ardından, Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığına atanan Gizligider’in, FETÖ lideri Fethullah Gülen ile yıllar önce çekilmiş bir fotoğrafı gündeme geldi.

SOYLU’NUN KUZENİ ÖNCE PAYLAŞTI SONRA SİLDİ

Bu tartışmalar devam ederken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda görev yapan kuzeni Sadık Soylu Twitter hesabından, Erdoğan’ın atadığı Gizligider’in Gülen ile fotoğrafını paylaştı.

Sadık Soylu paylaşımına herhangi bir not düşmedi. Soylu paylaşımını dakikalar içerisinde sildi.

Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Danışmanı Mazhar Yıldırımhan da Gizligider ile ilgili Twitter paylaşımını kaldırdı.

Yıldırımhan paylaşımında, “İnandığımız davada hiç ‘gizligider’ olmadık. Hep açık gittik. Zararını gördük mü gördük!. Hiç tesadüfen de olsa fetönün yanına düşmedik. Allaha hamd olsun bütün hayatımız boyunca karşısında olduk. Samimiyet arıyoruz, samimiyet istiyoruz!. Lütfen aldanışlara son verin” ifadelerini kullanmıştı.