Zamlara sansür, Ankara’da dağınıklık

Gazeteci Murat Yetkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Özbekistan dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamaları kaleme aldı.

Yetkin Report’ta yer alan yazıda Murat Yetkin, Cumhurbaşkanın zamlara dair sözleri ekibince sansürlendi mi,sorusunu sordu.

Yazıda,Zamlara dair haber yapılması ise kendi alemlerinde, Türkiye’deki gelişmeleri dahi zamanında izleyip Cumhurbaşkanına iletmeyen ekibi tarafından alelacele sansürlenmeye çalışılıyor. Ama haber bir yolunu bulup sızıp yeryüzüne çıkıyor işte.
Altın makası elinde tutanlar, Cumhurbaşkanının zamlara dair sözlerini dahi sansürleyerek neyi engelleyebileceklerini düşünüyorlar acaba?
Erdoğan’ın Ukrayna siyasetini desteklerken iyi, zamlara ilişkin sözlerine gelince kötü, öyle mi?,ifadeleri kullanıldı.

Yetkin,bu gelişmeler dün Cumhurbaşkanı ve ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in “asgari ücrete ek zam yok” açıklamalarını da akla getirdi,diye yazdı.
Yetkin ayrıca,bilindiği gibi sadece muhalefet değil, AK Parti içinden de asgari ücretin yeniden artırılması gerektiği yolunda sesler çıkıyordu. Evet asgari ücrete rekor düzeyde, yüzde 50 zam yapılmıştı ama yıllık enflasyon oranının, hem de TÜİK verileriyle yüzde 54 çıkması o zammı silip süpürmüştü. Şimdi asgari ücretliler Cumhurbaşkanı ve bakanının bu sözlerinin de tersinin çıkmasından ümitlensinler mi? Ne dersiniz,diye sordu.
Yetkin,Ankara’da bir dağınıklık var. 2002’de Ecevit-Bahçeli-Yılmaz koalisyon hükümetinde görmüş olduğumuza benzer bir dağınıklık. Söylemiş olalım,ifadelerini kullandı.