Ziyaret sonrası İçişleri Bakanlığından CHP’li Hacıbektaş Belediyesi’ne asfalt bütçesi

CHP’li Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, Aralık 2021’de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla görüştü. Bu görüşmenin üzerinden beş ay geçmesinin ardından Hacıbektaş Belediye Başkanı Altıok, ilçeye asfalt serim protokolü imzalandığını duyurdu. İçişleri Bakanlığı’ndan Hacıbektaş’a asfalt serimi için 2 milyon lira bütçe gönderildi.

Duvar’da yer alan habere göre İçişleri Bakanlığı’ndan Hacıbektaş’a asfalt serimi için 2 milyon lira bütçe gönderildiğini, bu çerçevede Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri’yle protokol imzaladıklarını belirten Altıok, söz konusu gelişmeye dair “Hacıbektaş’ımıza hayırlı olsun” ifadesiyle şu paylaşımı yaptı:

“İçişleri Bakanlığımız tarafından Hacıbektaş’ımızda asfalt serimi için gönderilen 2.000.000 TL bütçe dolayısıyla Nevşehir İl Özel İdaresi ile 5.000 ton asfalt protokolünü İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Kamil Duru ile imzaladık. Protokolümüzde emeği geçen başta İçişleri Bakanımıza, Nevşehir Valimize ve İl Özel İdaremize Hacıbektaş Belediyesi ve Hacıbektaş halkı adına çok teşekkür ediyoruz.”

‘CEMEVLERİNİN BÜTÜN EKSİKLİKLERİ TAMAMLANACAK’

Hacıbektaş Belediye Başkanı Altıok ve Soylu’nun görüşmesine eşlik eden Ali Arif Özzeybek, İçişleri Bakanlığı tarafından Hacıbektaş Belediyesi’ne ayrılan asfalt bütçesi teşekkür mesajını alıntılayarak sosyal medya hesabından paylaştı. Özzeybek, “Hayırlı olsun. Önce türbenin ışıklandırması, şimdi yollar ve yakında cemevlerinin bütün eksiklikleri tamamlanacak. Çok güzel oldu” ifadelerini kullandı.

‘GENEL BAŞKANINIZ ADAY OLMASIN, BU SEÇİMİ KAZANAMAZ

‘ALEVİ TOPLUMUNUN SORUNLARIYLA İLGİLİ GÖRÜŞME YAPMADIM’

Hacıbektaş Belediye Başkanı Altıok’a, Soylu ile görüşmesine eşlik eden Ali Arif Özzeybek’e yönelik partisinin yönelttiği iddiaları ve eleştirileri hatırlatıldı. Özzeybek’in Süleyman Soylu’nun danışmanı olarak kendisine tanıttıklarını aktaran Altıok, CHP’lilerin Özzeybek’e ilişkin iddialarını ilk defa duyduğunu söyledi. Özzeybek’in cemevlerini ziyaret ettiğini bildiğini ifade eden Altıok, “Hacıbektaş’taki altıya yakın cemevinin ihtiyaçlarını karşıladılar. Benimki yerel yönetimler anlamında, belediyenin yani Hacıbektaş’ın fiziki sorunlarıyla ilgili yaptığım bir görüşme. Onun dışında Alevi toplumunun sorunlarıyla ilgili hiçbir görüşme yapmadım” diye konuştu.